Rādīt:
Kārtot pēc:

Ceriņu katalogs

 Mazais Princis
Ceriņš "Mazais Princis".  Pēc stādaudzētavā "Vidzemes ceriņi" novērojumiem augstums 14 gadu laikā ir tikai 1,50m-1,70 m. SI grupa. Baltais ceriņš ar vienkāršim ziediem. Pilnībā atbilst selekcionāra izdomātajam nosaukumam. Šķirne izdalīta no P. Upīša ceriņu hibrīdu fonda 1989. gadā un reģistrēta VAAD 2004. gadā. Galvenā vērtīgā īpašība ir kompaktā krūma forma un nelielais augstums. Tādu pasaulē ir ļoti maz. Ļoti vērtīga šķirne. Ziedpumpuri zaļganbalti, ziedi balti, vienkārši. Lieli, aromātiski. Ziedkopas lielas, veido 1-2 vidēji blīvu skaru pārus. Salīdzinoši maz zaļo lapu.  Zied vidēji agri, bagātīgi un regulāri. Vēlams izgriezt noziedējušās ziedkopas un uzturēt krūma formu izgriežot mazos zariņus. Tas dod perfektu siluetu. Īpaši ieteicams nelielos dārzos, kapu apstādījumos pie pieminekļiem. Ideāli ja veido dzīvžogu uz kāda cita augstāka koku (egļu) vai koka žoga fona. Zied no maija beigām līdz jūnija vidum.
"RED PIXIE"
RED PIXIE ir pundurceriņš. Meijera ceriņa ( Syringa meyeri"Palibin") un Jūlijas ceriņa (Syringa julianae 'Hers") krustojums. Izskata ziņā visai līdzīgs kā Syringa meyeri "Palibin". Atšķirība vērojama ziedu krāsā un formā. RED PIXIE pumpuri ir ruby sarkani un atveras sarkani rozā, tad izgaist gaiši rozā. Ļoti kompakts krūms, reti izaug lielāks par 1,5m augstumā. Krūma zari aug vairāk horizontāli. Viens no mazākajiem ceriņiem. Smaržīgs un ziemcietīgs. Bieži uzzied vēlāk vasaras beigās.  
Balstīts uz 1 atsauksmēm.
Alice Harding
Krūmi spēcīgi, augoši, plaši ar retu vainagu un iztur;igiem resniem zariem. Ziedi lieli, balti, bagātīgi pildīti. Ziedkopas, lielas, slaidas, vidēji blīvas. Zied mēreni, samērā agri. Viena no labākajām ceriņi šķirnēm. Izmanto apzaļumošanā.
Amūras ceriņš
  Syringa reticulata ssp.Amurensis  Liela auguma krūms (3-4m)  ar dzeltenīgi baltiem ziediem. Zied vēlāk par citiem ceriņiem - jūlija sākumā. Var augt arī kā koks un sasniegt 6m augstumu. Nedzen atvases. Stumbra miza sarkanbrūna, līdzīga ķiršiem. Ziediem medaini salda smarža. Ļoti noderīga bitēm, jo pateicoties īsajam ziedam  tās var aizsniegties līdz kārotajam nektāram un tāpēc ka zied vēlu. Pēc stādaudzētavā "Vidzemes ceriņi" novērotā sāk tā īsti ziedēt tikai 9. 10. gadā.
Balstīts uz 2 atsauksmēm.
Aucubaefolia
Taisni augošs krūms, 2 līdz 3 m augsts. Ziedi pildīti. Zilgani -lillā krāsā. Ceriņu grupa DIII..Galvenā un vērtīgākā iezīme ir dekoratīvas, raibas lapas. Tas ir interesanti arī, kad ceriņš noziedēs.  Stāda saulainās un daļēji noēnotās vietās. Patīk auglīga, mēreni mitra augsne. Dārzā vienmēr piesaistīs uzmanību.  
Bogdan Hmeļņickij
Ziedi gaiši violeti. Ziedpumpuri: sarkanīgi rozā. Ziedi: pildīti. Krūms: spēcīgi augošs, 3-4 m. Vainaga forma: noapaļta.
Büffon
  Hiacintziedu ceriņi. S V grupa. Ziedi vienkārši, sārtās grupas ceriņi. Ziedi gaiši sārti violeti ar rožainu nokrāsu, lieli, vienkārši, ar spēcīgu aromātu. Krūmi augsti, apjomīgi skraji. Zied agri, ļoti bagātīgi, ilgstoši līdz pat 20 dienām. Ziedkopas ar vairākām galotnēm, veido 2-3 pārus plati konisku skaru. Ja ir liels dārzs, tad noteikti kaut kur šim ceriņam jābūt. Šķirne ir ļoti dekoratīva. Selekcionārs Lemoine 1921g.
CHARLES JOLY
  Liels krūms, 3 līdz 5 m augsts. Ziedi pildīti, purpurkrāsas, intensīvi smaržojoši. D VII Izturīgs pret periodisku sausumu un nelabvēlīgiem pilsētvides apstākļiem. Ieteicams stādīt saulainās vai daļēji noēnotās vietās.      
Dobeles Sapņotājs
Ziedpumpuri tumši violeti. Ziedi gaiši sārti violeti, pildīti. Zied vidēji agri. Krūms vidēji augsts.
Balstīts uz 1 atsauksmēm.
Gaiziņkalns
Ziedpumpuri purpursarkani, lieli, sarkanīgi purpurkrāsas, pildīti ziedi, kas pārziedot kļūst gaišāki. Ziedkopas ļoti blīvas, vidēji lielas, piramidālas. Krūmi kompakti, vidēji spēcīgi.
General Pershing
Šķirni radījis selekcionārs Lemoine 1924.gadā. Krūms izaug 2 līdz 3 m augsts. Tumši zaļas, sirds formas lapas. Ziedi pildīti, rozīgi violeti, maigi smaržojoši,sakārtoti ļoti lielās ziedkopās.D V  Zied maija beigās, jūnija sākumā. Augsnes ziņā mazprasīga šķirne. Mīl saulainas vietas, pacieš pusēnu.
Gortensiya
Selekcionējis Koļesņikovs 1939.gadā. Krūma augstums līdz 5 m, vainaga platums 2 līdz 3 m. Lapas tumši zaļas, lielas. Pumpuri lillā, atveroties ziedi siltā rozīgi lillīgā tonī, vienkārši, 2cm lieli, ļoti aromātiski, ar uz leju nolocītām ziedlapām. S IV-V  
Jaunkalsnavas Nakts
   Krūma augstums 3,0- 4,5 m. Krūmi skraji ar slotveida vainagu, spēcīgi. Izteikti vīrišķīgs krūms ar piramidāli veidotām ziedkopām, kas vērstas uz augšu. Dzinumi drukni. Ziedpumpuri tumši violeti, taču kad atplaukst iegūst S III krāsu, kas ir retā zilā!! Ļoti reta krāsa. Zied vidēji vēlu, mēreni, regulāri. Interesanti ir stādīt netālu no izteikti sievišķīgā un romantiskā "Dobeles Sapņotāja"
Katherine Havemeyer
Ziedpumpuri purpurvioleti, ziedi sārti, pildīti. Zied agri. Krūms piemērots apzaļumošanai – grupu un solitāriem apstādījumiem.
Krasavitza Mosqui
Ziedpumpuri lieli, rožaini violeti. Ziedi balti, ar bāli violetu tonējumu, vidēji lieli, pildīti, ļoti aromātiski. Krūmi vidēji augsti, plaši, ar stingriem zariem. Zied mēreni, bet ilgstoši, vidēji agri. Izmanto apzaļumošanai un ziedu griešanai.
Balstīts uz 1 atsauksmēm.
© Vidzemes ceriņi 2018
Codeinspires web and mobile development
Kalavria Extra Virgin Olive Oil